בחפירה ארכיאולוגית שערכה רשות העתיקות בשכונת נווה שרת שבזכרון יעקב (אתר חירבת ג'אבר), לפני עבודות בנייה של יזם פרטי, נחשף בית מרחץ ביזנטי מפואר, המתוארך למאה ה-5 לספירה.
 
לדברי הארכיאולוגית אורית סגל, מנהלת החפירה מטעם רשות העתיקות, "בית המרחץ, המשתרע על שטח של 20X20 מטר, השתמר במצב טוב יחסית והוא היה שייך לבית אחוזה, שככל הנראה היתה מצויה מצפון לו.  מהממצאים עולה, כי המתרחצים נכנסו לחדר המלתחה, משם עברו לחדר מים צוננים מרוצף מרצפות שיש, ובו אמבטיות מדורגות. בהמשך, עברו המתרחצים דרך מבואה לחדר המים הפושרים, ומשם לחדר המים החמים ("קלדריום" - המקביל לסאונה של היום).
 
במהלך החפירה נמצא גם התנור שהזרים אוויר חם מתחת למרצפות החדר החם והפושר. כן נחשפה תעלת מים שהוליכה מים אל בית המרחץ מעין חנזיר. באתר נתגלו פרטי שיש, הכוללים ראש אישה, כותרת קורינתית, פריט שיש של מזרקה בבית המרחץ עם דגם של קונכייה ומעליה עיטורי ציפורים, עמודים ולוחות שיש, ואריחי שיש מעוטרים בדגמי בעלי חים. להערכתה של אורית סגל, "כל פריטי השיש אינם מקומיים. מקורם באסיה הקטנה והם הובאו לאתר הנמל העתיק של קיסריה."
 
ברמת הנדיב הסמוכה (עין צור) נחפר בעבר בית מרחץ קדום יותר (מהתקופה ההרודיאנית- המאה ה-1 לספירה') ואף הוא משויך לבית אחוזה ושימש את האצולה מקומית.