Israel Antiquities Authority
נגישות

הצהרת נגישות

רשות העתיקות היא רשות ממלכתית והמוסד המקצועי לאומי בארכיאולוגיה של ארץ ישראל, רשות העתיקות אחראית על עתיקות הארץ ועל אתרי העתיקות ;על חשיפתם, שמירתם, שימורם, חקירתם, הצגתם, פרסומם ועל ניהול אוצרות העתיקות במדינת ישראל
אחד מהיעדים המרכזיים של רשות העתיקות הוא לקרב את הציבור לנכסי העבר ולמורשתו. רשות העתיקות רואה חשיבות רבה במתן אפשרות שווה ונגישה לשימוש במידע המצוי באתר לאנשים עם מוגבלויות .

 

נגישות באתר האינטרנט של רשות העתיקות

האתר הותאם לתקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), תשע"ג-2013 ולתקן ישראלי 5586 בהתאם להנחיות  W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0,ברמת נגישות AA.
התאמות הנגישות באתר בוצעו באמצעות  תוכנת User1st להנגשה של אתרי אינטרנט עבור משתמשים עם מוגבלויות.

 

תפריט נגישות:

באתר קיים תפריט נגישות, אותו ניתן לפתוח באמצעות לחיצה על כפתור הנגישות בצידו הימני העליון של מסך הבית. תפריט הנגישות המאפשר הפעלה של אמצעי הנגשה בהתאם לצרכי המשתמש. לאחר בחירת אמצעי הנגשה אחד או יותר מהרשימה יש ללחוץ על כפתור "החל".
אמצעי ההנגשה הקיימים הם:

 • שימוש בקורא מסך
 • ניווט באמצעות מקלדת
 • שינוי ניגודיות צבעים
 • יצירת טווח גווני אפור
 • הפסקת תנועת אלמנטים
 • הוספת הסברים במסך
 • יצירת פרופיל משתמש ללא השפעה על שאר המשתמשים
 • משוב

לפרטים נוספים על תפעול אמצעי ההנגשה ניתן להיכנס לתפריט הנגישות וללחוץ על הקישור הצהרת נגישות.
נגישות האתר נבדקה באמצעות דפדפן כרום ובאמצעות קורא המסך Jaws (לידיעתכם כדי לשמוע את הטקסט בחלון נפתח יש ללחוץ על מקש insert+B  במחשב שולחני, או  CAPSLOOK+B במחשב נייד).

 

פניות בנושא נגישות אתר האינטרנט

אנו ממשיכים להשקיע מאמצים רבים בהנגשת האתר. יחד אם זאת, יתכן כי ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים. נכון ליום כתיבת הצהרה זו, עדיין לא סיימנו את הנגשת חלק מקבצי PDF עד לסיום לבקש קובץ נגיש בפניה למייל odedra@israntique.org.il

 

אם נתקלתם בבעיה או שיש לכם הערה, שאלה או בקשה, נשמח אם תפנו אלינו.  באחת מהדרכים הבאות:

 • פניה בדוא"ל  לעודד רהב -  מנהל סביבת אינטרנט ברשות העתיקות, odedra@israntique.org.il
 • פניה באמצעות טופס משוב -  יש להיכנס לתפריט הנגישות וללחוץ על הקישור משוב.
 • פניה באמצעות דואר - רשות העתיקות , מוזיאון רוקפלר, ת.ד 586 ירושלים 91004.

נגישות במתקני רשות העתיקות

מתקני הרשות מונגשים בהתאם לחוק עבור בעלי מוגבלויות. רשות העתיקות מקפידה להנגיש כל מתקן בהתאם לתקן התקף למען עובדיה ולמען מבקרים במתקנים קולטי קהל.
נבקש להדגיש כי מפאת גילו של מבנה מוזיאון רוקפלר והרצון לשמרו ככל האפשר במתכונתו המקורית אין אנו מבצעים בו שינויים מבניים (המודעות בתכנון של האדריכל הריסון לפני כשמונים שנה לנושא הנגישות היתה קלושה אם בכלל). יחד עם זאת, המבנה מאפשר נגישות לבעלי מוגבלויות. צוות האבטחה והאחזקה של רשות העתיקות במוזאון נכון לסייע ולהכווין וניתן לפנות אליו בשעות הפעילות.
התצוגות במבנה מופעלות על ידי מוזאון ישראל והנגשתן באחריות הנהלת המוזאון (לבעלי לקויות ראיה, שמיעה וכדומה)

אתרי חפירה ושימור של הרשות מוגדרים כאתרי עבודת בניה וככאלו אינם מונגשים. מעת לעת הרשות מאפשרת ביקורי קהל רחב בחפירות נבחרות או כאשר נחשף ממצא משמעותי וחשוב במועדים מסוימים. בעתות אלו, הרשות מסדירה הנגשה לאתר במסלול המבקרים ככל שהשטח מאפשר זאת. הדבר מפורסם בהודעה לציבור בדבר פתיחת האתר לקהל הרחב.

רשות העתיקות לא מחזיקה ולא מפעילה אתרי עתיקות ברחבי הארץ וככל שאלו פתוחים לקהל הרחב באחריות בעל האתר המחזיק בו להסדיר, בין היתר, גם את תחום ההנגשה בהתאם לחוק (דוגמת רט"ג, קק"ל, רשויות מקומיות וכיוצא באלו).

 

נגישות השירות

אתר האינטרנט הותאם לתקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), תשע"ג-2013 ולתקן ישראלי 5586 בהתאם להנחיות  W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0,ברמת נגישות AA.

מתקני רשות העתיקות, לרבות מתקנים קולטי קהל מונגשים בהתאם לחוק והתקנות .

 

פניות לרכז הנגישות של רשות העתיקות

רכז הנגישות ברשות העתיקות הינו יונתן זילפה, סגן קב"ט רשות העתיקות
פניות, לשאלות והערות ניתן לפנות בכתובת הבאה:
דוא"ל- yonatanz@israntique.org.il


תאריך עדכון הצהרת נגישות : 30.06.2020