הושלמה עבודת השימור והייצוב של שער האריות שבמזרח חומת העיר העתיקה.

שער מרשים זה, הוא האחרון מבין שבעת השערים הפתוחים של החומה, שטופלו בקפדנות ובמקצועיות בשנים האחרונות ע"י מנהל השימור של רשות העתיקות, ביוזמת הרשות לפיתוח ירושלים. זאת, במסגרת פרויקט כולל לשימור ולשיקום חומות העיר העתיקה, במימון משרד ראש הממשלה.
עם תחילת עבודות השימור בשער האריות, התברר כי "תא הלוחם", שאיכלס בעבר את מי ששמר על השער והיה ממוקם מעל לכניסה, נמצא בסכנת קריסה. התא פורק במלואו, אבנים שבורות בו הוחלפו והוא הוחזר ועוגן בחזרה לחומה. עבודות שימור וניקוי נעשו גם בשני האריות, החקוקים בשני צדי השער.
במסגרת העבודות בחומות העיר העתיקה בירושלים, שנמשכו 5 שנים, שומרה החומה, שנבנתה ושופצה במחצית המאה ה-16 ע"י הסולטאן העות'מאני סולימאן הראשון. החומה טופלה משני צידיה, לאורך כמעט ארבעה קילומטר. כל אבן מאבני החומות צולמה בלייזר, תועדה ונלמדה, כ- 1,000 אבנים מתפוררות יוצבו, כ- 2000 מ"ר של אבני החומה פורקו ונבנו מחדש עקב השתרשות צמחייה בהם, כ- 2000 מ"ר בראש החומה יוצבו ונאטמו לחדירת מים, כ- 350 שיניות שומרו והושלמו בהן אבנים, ובסה"כ, נוקו כ- 5000 מ"ר מפני החומה.
לדברי הממונה על העיר העתיקה ברשות לפיתוח ירושלים, ענר עוזרי: "עבודות השימור בשער האריות השלימו את פרוייקט שימור החומות. החומות נוקו ויוצבו לרווחת המבקרים בעיר, תוך הקפדה על שמירת האותנטיות והמראה המקורי שלהן. הרשות לפיתוח ירושלים, בשיתוף משרד ראש הממשלה ועיריית ירושלים, ממשיכים לפעול לשימור, לשיקום ולפיתוח העיר העתיקה".
לדברי מנהל מינהל שימור ברשות העתיקות מר רענן כסליו: "פרויקט הדגל הזה הוא מהמורכבים, מהגדולים ומהחשובים שבוצעו בארץ, והיו מעורבים בו מיטב אנשי המקצוע של מינהל שימור. כעת, יוכל ציבור המבקרים בירושלים ליהנות מההדר ומהעוצמה של החומות, ממש כמו שנהנו מהם האנשים כשהוקמה החומה, לפני כ500 שנה". כסליו מוסיף, כי "חשוב להמשיך לתחזק את החומות גם לאחר השלמת הפרויקט, על מנת לשמור ולהציג את אחד המונומנטים החשובים בירושלים לאורך שנים".