היחידה למניעת שוד ברשות העתיקות, יחד עם שוטרי ומתנדבי משמר הגבול של משטרת ישראל, הביאו אמש למעצרם של חולית שודדי עתיקות אשר חפרה במערה באזור יער בית קשת שבגליל התחתון, בחיפוש אחר ממצאים עתיקים בעלי ערך.

מידע של רשות העתיקות הוביל את אמש את שוטרי ומתנדבי מג"ב, יחד עם מפקח של רשות העתיקות, לפעילות מבצעית משותפת. במסגרת הפעילות, הבחין הכוח בשלושה חשודים אשר חופרים במערה, באזור הקרוב מאוד לאתר העתיקות חרבת דבורה.

לאחר מארב שביצע הכוח, נעצרו השלושה, כאשר שניים עסקו בחפירות בתוך הבור והחשוד השלישי עסק בהוצאת האדמה ובשמירה על החוליה.

במקום נתפסו כלי עבודה ששימשו אותם לביצוע החפירות. מחקירה ראשונית עלה, כי השלושה ניסו לאתר עתיקות במקום.
השלושה, תושבי דבורייה בשנות ה- 50 לחייהם, נעצרו לחקירה, וחומר החקירה יועבר ליועץ המשפטי של רשות העתיקות להגשת כתב אישום.

מהמשטרה נמסר, כי השת"פ בין הארגונים הביא, פעם נוספת, לפעילות מבצעית שאורגנה בזמן קצר והביאה למעצרם של חשודים הפוגעים באתרי עתיקות בצפון הארץ.

לדברי ניר דיסטלפלד, מפקח היחידה למניעת שוד של רשות העתיקות בצפון, "ממעקבים שביצענו, ידוע לנו שזו אינה הפעם הראשונה שהחשודים מגיעים למקום ומבצעים חפירה לא חוקית בחיפוש אחר עתיקות. בתקופה האחרונה אנחנו מזהים חפירות לא חוקיות רבות בחיפוש אחר עתיקות באזור הכפר דבורייה, תוך גרימת נזק רב לאתרים. חשוב להדגיש שהסיכוי של אנשים מהיישוב למצוא עתיקות בעלות ערך בחפירה אקראית הוא אפסי, מנגד, הנזק שנגרם להסטוריה של כולנו הוא בלתי הפיך. מי שיתפס, נדאג למצות עימו את הדין".